Bez gazu: pompy ciepła do hal w istniejących i nowych budynkach
Szukasz efektywnego energetycznie ogrzewania bez gazu do swojej hali? Oto nasze rozwiązanie niska temperatura.
Poprzez połączenie podgrzewaczy powietrza z pompami ciepła przy ogrzewaniu dużych pomieszczeń, hal przemysłowych lub przestrzeni handlowych w porównaniu do systemów gazowych można długotrwale zmniejszyć koszty i równocześnie zredukować emisję CO2.
Pompy ciepła zaopatrują podgrzewacze powietrza w ciepłą wodę do pompowania w zakresie niskiej temperatury i osiągają przy tym maksymalną efektywność energii. System stwarza oprócz tego przyjemną temperaturę i komfortowy klimat bez ryzyka przeciągów w strefie przebywania.
Korzyści użytkowania podgrzewaczy powietrza z pompami ciepłan
Czym jest niska temperatura?
W trybie niskotemperaturowym następuje konfiguracja systemu z niską temperaturą dopływu.
Przykład:
Temperatura dopływu 40 °C*
Temperatura odpływu 35 °C
Temperatura powietrza w pomieszczeniu 18 °C
Dzięki temu ciepło może być udostępniane w sposób bardziej ekonomiczny.
*Zależnie od projektu możliwa jest także inna temperatura.
Istniejące lub nowe budynki: jak ogrzewać halę pompami ciepła?
Czy to jako uzupełnienie dla istniejącego ogrzewania gazowego, czy też jako kompletny system w nowym budownictwie: dzięki rozwiązaniu niskotemperaturowemu można się uniezależnić i trwale zredukować koszty.
Zastosowanie pompy ciepła w istniejących budynkach
W istniejących budynkach z nienaruszonym systemem grzewczym możliwe jest zaopatrzenie biwalentne. Dzięki uzupełnieniu pomp ciepła w istniejącym systemie gazowym redukuje się moc grzewczą i oszczędza się energię. Ilość stosowanych podgrzewaczy powietrza i moc pomp ciepła mogą być przy tym różnicowane indywidualnie. W ten sposób ogrzewa się do punktu biwalentnego ekonomicznie i w sposób przyjazny dla środowiska bez gazu. Oprócz tego: im większy jest udział pomp ciepła w istniejącym systemie, tym niższe jest zużycie gazu.
Zastosowanie pomp ciepła w nowym budownictwie
Do nowych budynków rekomendujemy zaopatrzenie monowalentne.
100 % mocy grzewczej budynku jest tutaj pokrywane przez pompy ciepła. Dzięki temu można zrezygnować z przyłącza gazu.
Czy tryb niskotemperaturowy działa przy ogrzewaniu hali?
Konfiguracja ogrzewania hali pompami ciepła znacznie odbiega od popularnego dotąd obliczenia w zakresie wysokiej temperatury.
Planiści TGA i planujący wykonawcy muszą pracować w niskiej temperaturze systemowej i łatwiej przystosowują do tego wiele małych urządzeń niż kilka pakietów. Takie przestawienie w zakresie stosowanej praktyki się opłaca. Chętnie służymy tutaj radą.
Przyjemna temperatura także przy niskiej temperaturze dopływu
Nasze podgrzewacze powietrza są montowane na suficie. Z dopasowanej liczby i wielkości konstrukcyjnej powstają systemy, które wytwarzają w hali niewielkie zmiany temperaturowe. W przestrzeni przebywania wytwarzana jest przyjemna temperatura, a pod sufitem hali praktycznie nie powstają intensywne energetycznie struktury cieplne. Jest to komfortowe dla obecnych i efektywne dla użytkownika i środowiska.
Komfort bez ryzyka przeciągu
Te założenie branży już nie obowiązuje: nigdy nie wydmuchiwać powietrza poniżej temperatury ciała. Droga do systemu niskotemperaturowego z podgrzewaczami powietrza prowadzi przez kilka małych urządzeń, tak że żadne duże przepływy objętościowe powietrza w jednym miejscu nie przemieszczają się. Niska temperatura wylotowa powietrza nie stanowi problemu, jeśli prędkość powietrza w strefie przebywania jest niska!
Przekonaj się o efektywności systemu w naszej przykładowej symulacji. Stwierdzasz, że także przy temperaturze zewnętrznej -12°C w strefie przebywania w hali występuje temperatura powyżej 18°C i nie ma przeciągów. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest tutaj.
Czy mogę schłodzić także halę obsługiwaną z niską temperaturą?
Oczywiście. Zwłaszcza, kiedy hala ma wysokie obciążenie grzewcze. Wybierzemy dla ciebie pasujące urządzenia i zapewnimy właściwą temperaturę systemową.
Dowiedz się o tym więcej