Technologia i wiedza
Zrównoważony klimat w hotelach dzięki pompom ciepła
Stopniowe przechodzenie na odnawialne źródła energii w dużych budynkach jest zdeklarowanym celem UE. Operatorzy hoteli i specjaliści od HVAC powinni zatem współpracować z partnerami, którzy w swojej branży są liderami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.
Nowelizacja rozporządzenia F-gazowego 2023/2024
Nowa wersja rozporządzenia F-gazowego, znanego również jako rozporządzenie (UE) nr 2024/573 w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, weszła w życie 11 marca 2024 r. Została przyjęta przez Parlament Europejski i zatwierdzona przez Radę UE w styczniu 2024 r. Przygotowanie nowego rozporządzenia było poprzedzone negocjacjami prowadzonymi w ramach rozmów trójstronnych z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady UE.
Ogrzewanie hal nagrzewnicą powietrza i pompą ciepła
Niezależnie od tego, czy chodzi o hale przemysłowe, magazynowe czy komercyjne - systemy ogrzewania hal zasilane pompami ciepła są obecnie standardem w nowych budynkach. Są także najczęściej wybieranym rozwiązaniem podczas renowacji. Połączenie nagrzewnic powietrza i pomp ciepła umożliwia wydajne zasilanie ciepłem w wersji mono- i biwalentnej.
Bramowa kurtyna powietrzna: szybkie oszczędności i komfortowy klimat w hali
Kto nie zna dobiegającego z góry strumienia ciepłego powietrza przy otwartych drzwiach i bramach? W takich miejscach stosowane są kurtyny powietrzne. W obszarach przemysłowych częste otwieranie i zamykanie, a nawet otwieranie bram na dłuższy czas, to zjawisko nieuniknione. Kurtyny bramowe to sposób na skuteczną ochronę bram przed napływem zimnego powietrza w chłodniejszych porach roku i zatrzymanie ciepła w hali.
Nowe rozporządzenie w sprawie czynników chłodniczych w celu ograniczenia zmian klimatycznych
Od dnia 1 stycznia 2015 r. obowiązuje rozporządzenie (UE) nr 517/2014 w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, które uchyla rozporządzenie (WE) nr 842/2006 w sprawie niektórych fluorowanych gazów cieplarnianych.
Zakup nagrzewnicy budowlanej i zapewnienie postępu budowy
Nagrzewnice budowlane Kampmann zapewniają niezbędne ciepło na placu budowy. Wykwalifikowani rzemieślnicy, kierownicy budów i właściciele budynków korzystają z licznych zalet tego systemu wodnego. Zastanawiając się, czy wynająć ogrzewanie, czy dokonać jednorazowej inwestycji, kierownicy budowy powinni wziąć pod uwagę szybką amortyzację zakupionych nagrzewnic budowlanych. W tym artykule można zapoznać się z odpowiednim przykładem obliczeń.
Porównanie grzejników do pomp ciepła
To podwójny problem, który wcale nie musi się pojawiać: właściciele domów czują się przytłoczeni pytaniem o najlepszy przyszłościowy system ogrzewania, a wykwalifikowanym specjalistom brakuje politycznej pewności planowania, aby móc właściwie doradzać swoim klientom. Na szczęście istnieją jednak obserwacje, prognozy i technologie, które umożliwiają wskazanie jasnych wytycznych dotyczących działań.
Ekobilans naszych produktów
Jako kluczowa branża dla przełomu energetycznego i tym samym z ogromną odpowiedzialnością w kontekście przyszłych pokoleń, segment technicznego wyposażenia budynków ma duże znaczenie w zakresie trwałego rozwoju sektora budynków. Eksperci TGA planują stosowanie produktów, które chronią zasoby i redukują emisję CO2.
Nowe urządzenie Ultra Allround dla otwartych sufitów
Trudno wyobrazić sobie obiekty handlowe, hale przemysłowe i komercyjne bez nagrzewnic powietrza Kampmann. Zapewniają one optymalny klimat i komfort w danym wnętrzu. Aby uwzględnić także zwiększone wymogi wobec designu, opracowaliśmy nie tylko technicznie, ale i optycznie odpowiedni produkt: nasze nowe urządzenie sufitowe Ultra Allround.
Grzejnik niskotemperaturowy PowerKon LT
PowerKon LT szczególnie nadaje się do użycia w nowych budynkach, aby np. w pełni korzystać z funkcji chłodzenia pompy ciepła. Równie dobrze jednak sprawdza się też w starszych domach. Urządzenie PowerKon LT umożliwia bezproblemowe przejście od ogrzewania olejowego lub gazowego na pompę ciepła.
Urządzenia grzewcze i klimatyzacyjne dla systemów z pompami ciepła
Prezentujemy nasz szeroki wybór urządzeń przystosowanych do pracy z pompami ciepła – „Heat Pump ready“. Nasze produkty z tą etykietą to przyszłościowe rozwiązanie systemów grzewczych i wentylacyjnych.
Bez gazu: pompy ciepła do hal w istniejących i nowych budynkach
Poprzez połączenie podgrzewaczy powietrza z pompami ciepła przy ogrzewaniu dużych pomieszczeń, hal przemysłowych lub przestrzeni handlowych w porównaniu do systemów gazowych można długotrwale zmniejszyć koszty i równocześnie zredukować emisję CO2.
Laboratorium przepływu powietrza: realistyczna symulacja planowania
W laboratorium przepływu powietrza Centrum Badawczo-Rozwojowego Kampmann (FEC) przeprowadzane są pomiary zgodnie z normami DIN EN 442 i DIN EN 16430. Pomiary obejmują standardowe pomiary normatywne, jak również tworzenie sytuacji (pomieszczenia) specyficznych dla projektu zgodnie z wymaganiami klienta.
Wiarygodne dane dotyczące wydajności na każdym etapie projektowania
Pomiary mocy konwektorów podłogowych są uregulowane w normie EN 16430 przy standardowych temperaturach systemowych. Muszą być one przeprowadzone w warunkach praktycznych i powinny umożliwić porównanie mocy różnych producentów na etapie planowania.
Symulacja hali: Niska temperatura z pompami ciepła
Jak prawidłowo ogrzewać hale? Na co należy zwrócić uwagę, aby przy pomocy pompy ciepła zrealizować klimatyzację w zakresie niskich temperatur bez ryzyka przeciągów? Na te i inne pytania można odpowiedzieć za pomocą przykładowych obliczeń.
Nagrzewnica powietrza z wylotem powietrza KaMAX
Idealne połączenie, aby skutecznie zredukować poduszki ciepłego powietrza i zaoszczędzić energię
Nagrzewnice powietrza jako energetyczny system niskotemperaturowy
Nasze porady i zalecenia pozwolą obniżyć koszty energii i ślad CO2, tak aby klienci mogli osiągnąć swoje cele klimatyczne.
Całościowa optymalizacja produktu
Nowy Fan Coil KaDeck jest lżejszy, bardziej cichy i bardziej trwały
Prawidłowe wykorzystanie systemów klimatyzacyjnych w czasie pandemii koronawirusa
Informacje dotyczące prawidłowego korzystania systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych są obecnie bardzo potrzebne.
Nowe decentralne urządzenie wentylacyjne WZA
Zapotrzebowanie na systemy wentylacji pomieszczeń, które pozwolą zapewnić takie optymalne warunki, jest coraz większe. Można to osiągnąć tylko z pomocą systemów zaprojektowanych specjalnie pod kątem warunków panujących w budynkach szkolnych.
Właściwa nagrzewnica powietrza do każdego pomieszczenia
Kampmann jest jedynym producentem na rynku, który ma w ofercie nagrzewnice powietrza o mocy od 6,5 do 89 kW i posiada w asortymencie odpowiednie urządzenie do każdego pomieszczenia. Możesz na tym polegać!
Komfort – cel wyimaginowany czy wymierny?
„W tym pomieszczeniu czuję się komfortowo”. Nie można było powiedzieć większego komplementu planistom TGA. W końcu istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby osiągnąć komfort (termiczny). Każdy
Regulacja temperatury pomieszczenia za pomocą systemów podpodłogowych
W każdym nowoczesnym budynku z oknami sięgającymi podłogi powstaje pytanie, jak ogrzewać, chłodzić, a w razie potrzeby również wentylować pomieszczenia.
W jaki sposób świeże powietrze przedostaje się do pomieszczenia?
Oferujemy możliwość uzupełnienia każdego produktu z rodziny konwektorów podłogowych o kanały doprowadzające powietrze.
Chłodzenie wodą lodową nareszcie łatwe
Skrzynka hydrauliczna znacząco ułatwia instalację agregatów wody lodowej/pomp ciepła. Pozwala to zaoszczędzić specjalistom od techniki grzewczej cennego czasu spędzanego na projektowaniu i montażu, a poszerzenie oferty o rozwiązania chłodnicze nareszcie staje się atrakcyjne.
Klimakonwektory wentylatorowe Venkon teraz dostępne z filtrami HEPA
Teraz także klimakonwektory wentylatorowe Venkon (urządzenia recyrkulacyjne do pomieszczeń) dbają o usuwanie wirusów z powietrza w pomieszczeniu – na życzenie są bowiem doposażane w filtr HEPA klasy H14.
Warianty konwektorów podłogowych Katherm
Oferta konwektorów podłogowych Katherm jest bardzo szeroka i została już zaadaptowana w niezliczonych projektach. Jesteśmy jednym z liderów tego sektora rynku, a nasze doświadczenie sięga kilku dziesięcioleci.
Czas na chłodzenie
Rynek klimatyzacji od kilku lat dynamicznie się rozwija. Duża część z nich jest zdominowana przez systemy bezpośredniego odparowania, takie jak klimatyzacja typu split lub systemy VRV/VRF.
TOP C – przyjemny chłód latem
Coraz częściej wymaga się, aby w halach obok rozwiązań grzewczych były dostępne również rozwiązania chłodnicze. Idealną odpowiedzią jest w tym przypadku TOP C.
Spokój nawet w razie anomalii pogodowych
Odpowiednie normy dotyczące obliczeń obciążenia grzewczego i chłodniczego nie uwzględniają ekstremów pogodowych. Jednocześnie coraz częściej spotyka się na przykład temperatury zewnętrzne w okolicach 40°C. Nowa seria inteligentnych wentylatorów pozwala poradzić sobie z najwyższymi i najniższymi temperaturami w roku. I to przy zgodnej z normami konstrukcji, na przykład z użyciem zmodernizowanego klimakonwektora Venkon.
Podłogowe kanały grzewcze – dobry klimat i niezakłócony widok
Konwektory podłogowe to pierwszy wybór dla wymagających pomieszczeń z sięgającymi podłogi powierzchniami okien. Jako lider rynku w tym segmencie Kampmann oferuje szeroki wachlarz wariantów konstrukcyjnych.
Naturalny czynnik chłodniczy CO2
Ideę zrównoważonego rozwoju Kampmann GmbH realizuje poprzez zastosowanie czynników chłodniczych o niskim potencjale efektu cieplarnianego.
Ekoprojekt: konsekwencje dla systemów wentylacyjnych
Od 01.01.2016 r. systemy wentylacyjne będą musiały spełniać szereg ważnych wymogów, które w roku 2018 zostaną dodatkowo rozszerzone.
Urządzenia indukcyjne kontra klimakonwektory
Ze względu na niską emisję hałasu przez urządzenia indukcyjne i klimakonwektory systemy te są często wybierane jako rozwiązania do rozproszonej klimatyzacji hotelowej.
Małe słowo, duży efekt: NANO!
Flagowy model Katherm QK teraz zostaje uzupełniony o Katherm QK nano Impuls do stworzenia Nano nadszedł z Londynu: tutaj, podobnie jak na wielu rynkach eksportowych, wysokość konstrukcji podłogi waha się od 400 milimetrów w budynkach komercyjnych do zaledwie 100 milimetrów w budynkach mieszkalnych.
Nowe normy dla konwektorów
Ważne od marca 2015 r.: norma DIN EN 16430 reguluje pomiar mocy konwektorów podłogowych wspomaganych wentylatorem i tym samym zapewnia porównywalność tych urządzeń. Możliwe są również pomiary mocy chłodniczej.