Skrzynka hydrauliczna znacząco ułatwia instalację agregatów wody lodowej/pomp ciepła. Pozwala to zaoszczędzić specjalistom od techniki grzewczej cennego czasu spędzanego na projektowaniu i montażu, a poszerzenie oferty o rozwiązania chłodnicze nareszcie staje się atrakcyjne.
Chłodzenie budynków to dziedzina, która może także być interesująca dla specjalistów z branży wyposażenia technicznego budynków, którzy jak dotąd działali głównie w zakresie techniki grzewczej. Dostępna jest przecież wiedza, która umożliwia poszerzenie oferty o rozwiązania chłodnicze.
Rozwój wydarzeń wokół rozporządzenia w sprawie F-gazów sprawia, że rozwiązania chłodnicze wykorzystujące niewielkie ilości czynnika chłodniczego stają się coraz ważniejsze. Tym samym na popularności zyskują połączenia agregatów wody lodowej/pomp ciepła z wodnymi urządzeniami wewnętrznymi do celów klimatyzacji pomieszczeń.
Skrzynka hydrauliczna firmy Kampmann ułatwia realizację tych rozwiązań z dziedziny klimatyzacji. Obejmuje ona wszystkie istotne komponenty do rozdziału obwodu pierwotnego i wtórnego, znacznie ułatwiając codzienną pracę wykonawców.
Wszystkie komponenty znajdują się w zaizolowanej pod względem dyfuzji pary, wstrząsoodpornej obudowie z wkładem piankowym. Dzięki temu wyeliminowana zostaje konieczność czasochłonnego izolowania poszczególnych komponentów.
Poza wymiennikiem ciepła ze stali nierdzewnej oraz separatorem zanieczyszczeń zintegrowana jest także pompa obiegowa o regulowanej prędkości obrotowej, która gwarantuje energooszczędną pracę.
Skrzynka jest dostępna jako osprzęt dodatkowy w wielkościach mocowych 12, 20 oraz 35 kW dla wszystkich modeli agregatów wody lodowej/pomp ciepła KaClima. Dzięki kombinacji większej liczby urządzeń możliwa jest dokładna regulacja, nawet przy dużym zapotrzebowaniu na moc.
Dostępny jest szeroki wybór urządzeń pokojowych Kampmann, umożliwiający uzupełnienie agregatów wody lodowej/pomp ciepła oraz skrzynek hydraulicznych w celu stworzenia przemyślanego systemu chłodzenia. Poza konwektorami podłogowymi Katherm HK, wersje z klimakonwektorami spełniają wymagania różnych rodzajów pomieszczeń. Zarówno Katherm HK, jak i klimakonwektory Venkon i KaDeck, obsługują funkcje związane z chłodzeniem i ogrzewaniem.
Konwektor podłogowy Katherm HK pasuje do utrzymujących się trendów architektonicznych przewidujących duże, przeszklone fasady. Model ten płynnie wpasowuje się w użyteczną powierzchnię pomieszczenia, nie zasłaniając widoków z sięgających podłogi okien. Ze względu na aktualny standard izolacji wzrasta zapotrzebowanie na chłodzenie budynków. Kampmann spełnia to zapotrzebowanie dzięki maksymalnej wielkości Katherm HK, która opracowana została z myślą o dużej wydajności chłodniczej. Katherm HK pracuje ze wsparciem wentylatora, co pozwala na osiąganie umiarkowanych temperatur na zasilaniu zarówno w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania (niska temperatura).
Do biur dostępne są klimakonwektory Venkon w wersji ściennej lub sufitowej, zapewniające krótkie czasy reakcji przy najniższym na rynku poziomie hałasu.
KaDeck to kolejny klimakonwektor firmy Kampmann, w przypadku którego nacisk położono na niewielką wysokość montażową. To montowane na suficie urządzenie mierzy jedynie 160 mm. W zależności od umiejscowienia w pomieszczeniu KaDeck wykorzystuje jedną lub dwie listwy wylotu powietrza. Zawsze optymalnie wykorzystywany jest efekt Coandy, zgodnie z którym schłodzone powietrze gromadzi się przy suficie, a następnie opada do pomieszczenia, nie tworząc przeciągów.